Jdi na obsah Jdi na menu
 


VŠECKY ZORDY MŮŽETE VYDĚT V FOTOALBUMU.

 Dinozordy
Originální Zordy Strážců Vesmíru. Tyto Dinozordy se skládají z Tyranosaura, Mastodonta, Šavlozubého Tygra, Pterodaktyla a Triceratopse a všichni byli uschováni na různých místech. Všichni dohromady mohou utvořit tank s mohutými děly nebo Megazord. Tyranosaurus byl převzat Pirantisheadem a ostatní Zordy jím byly zmraženy. Aby ho porazily, Dinozordy byly přestavěny na Bleskozordy, které byly později zničeny Ritem Revoltem.

Mastodont
Pochází z arktické země, když je povolán. Fouká sníh ze svého chobotu. Slouží jako ruce a záda Megazordu a Dračího Zordu v Bojovém Módu.

Poprvé viděn v "Day of Dumpster"  

Šavlozubí Tygr
Poté, co je povolán, přibíhá hustou džunglí. Vedle Triceratopse je to jeden ze dvou Zordů vybavených střelnými zbraněmi, když používá svůj ocas jako laserový kanón. Je pravou nohou Megazordu a Dračího Zordu v Bojovém Módu.

Poprvé viděn v "Day of Dump      

  Pterodaktyl
Vylétá ze sopky a křičí na nebi. Střílí dva lasery. Je převážně bílý, šedivý a červený a má na sobě jen minimum růžové barvy. Stává se hrudním štítem Megazordu.

Poprvé viděn v "Day of Dumpster"

 

Megazord
Dinozordy se mohou spojit, aby utvořily Megazord. Tyranosaurus tvoří hlavu a tělo, Pterodaktyl hrudník, Mastodont ruce a Šavlozubí Tygr s Triceratopsem tvoří nohy. Megazord měl Silo Meč, který se objevil z nebe, když byl povolán a jako finální útok měl mohutný úder. Měl také mamutí štít k vykrývání útoků, dva kanóny na zádech a lebeční laser, který střílel z čela.

Poprvé viděn v "Day of Dumpster 


 

 

 

                                                              Tyranosaurus
Když ho Červený Strážce povolá, přichází z rožhavené lávy. Útočí drápy, ocasem a laserovými paprsky ze svých očí. Jeho dalším útokem je vyslání energie pod zemí, kterou nechá explodovat přímo pod monstrem. Může také balancovat na špičce svého ocasu a kopat nohama. Je hlavním komponentem Megazordu.

Poprvé viděn v "Day of Dumpster

                                                                    Triceratops
Když je povolán, projíždí Triceratops písečnými dunami na poušti. Střílí lasery z dvojitých kanónů na svém ocasu. Jeho rohy také slouží jako úchytné háky s řetězy k zachycení nepřátel. Je levou nohou Megazordu a Dračího Zordu v Bojovém Módu.

Poprvé viděn v "Day of Dumpster"

 

                                                                   Tank mód
Megazord měl také tankový mód, ve kterém mohl střílet mohutné paprsky ze svých děl.

Poprvé viděn v "Day of Dumpst            

                                                                                                                          

                                                     Dračí Zord v Bojovém Módu
Dračí Zord Zeleného Strážce se může spojit s Mastodontem, Šavlozubím Tygrem a Triceratopsem a utvořit tak Dračí Zord v bojovém módu. Hrudník a ocas Dračího Zordu se stanou zbraní, tyčí s vrtačkou na svém konci, která může odrážet útoky a stejně tak vrtat díry do monster. V bojovém módu Šavlozubí Tygr a Triceratops tvoří nohy, Mastodont ruce a Dračí Zord hlavu a tělo.

Poprvé viděn v "Green With Evil, Část 5"

 

                                                                 Dračí Zord
Aby zničil Strážce Vesmíru, dostal Zelený Strážce od Rity Repulsy Dračí Zord, který kontroloval hraním muziky na svou Dračí Dýku. Když bylo kouzlo zlomeno, on a Dračí Zord se přidali ke Strážcům Vesmíru. Dračí Zord se může spojit s ostatními pěti Dinozordy a utvořit Mega Dračí Zord. Dračí Zord ma na konci ocasu vrtačku, kterou se může ohánět při útoku protivníka. Může také střílet rakety z konečků prstů. V jednom módu tvoří Dračí Zord hlavu a tělo Mega Dračího Zordu a v druhém tvoří jeho ramena. Dračí Zord nyní leží spící na Zemi.

Poprvé viděn v "Green With Evil, Část 5"

 

                                                              Mega Dračí Zord
Dračí Zord se může také spojit se všemi pěti Dinozordy a utvořit Mega Dračí Zord, kde tvoří jeho ramena, která můžou střílet kombinovanou sílu všech Zordů.

Poprvé viděn v "Island of Illusion, Část 2"

                                                                      Titanus
Titanus bojoval po boku Strážců Vesmíru kombinováním s Megazordem a Dračím Zordem a utvořil Ultrazord a později v kombinaci Shogun Megazordem a Sokolím Zordem utvořil Shogun Ultrazord a ve spojení s Ninja Megazordem a Sokolím Zordem utvořil Ninja Ultrazord. Titanův ocas se může odpojit a připojit se k jeho ramenům jako dvě mohutná děla. Titanus je momentálně spící.

Poprvé viděn v "Gung Ho!"

 Ultrazord
Jako přepravní zord, Titanus převáží ostatní Zordy jako část Ultrazordu, který může střílet úžasné množství energie pro odstranění i těch nejtěžších protivníků.

Poprvé viděn v "Island of Illusion, Část 2"

 

                                                                Ninja Ultrazord
Ninja Mega Sokolí Zord může jet na Titanusovi, který byl opět přidán do akce jako přepravní zord a utvoří tak masivní Ninja Ultrazord.

Poprvé viděn v "Final Face-Off"

                                                               Shogun Ultrazord
Po delší době neaktivity byl Titanus přiveden zpět, aby asistoval Strážcům v tvoření Ultrazordu. Tentokrát s kombinací Shogun Mega Sokolího Zordu a utvořil Shogun Ultrazord.

Poprvé viděn v "The Sound of Dischordia

 

 Bleskozordy
Lord Zedd přicestoval na Měsíc, aby se pokusil zničit Strážce Vesmíru a převzít Zemi osobně. Poslal na Zemi Pirantisheada, který uspěl ve zmrazení čtyř Dinozordů a převzetí kontroly nad ostatními. Jednoduchou refrakturací morfovacích vln Alphou 5 se z Dinozordů staly Bleskozordy, o moc silnější než jejich předchůdci. Bleskozordy byly zničeny Ritem Revoltem, když přišel na Zemi a přidal se k Ritinu tažení

 

 Rudý Drak
Bleskozord Rudého Draka je pilotovaný Červeným Strážcem a tvarem je modelován podle čínského draka a je schopen létat. Bleskozord Rudého Draka se může transformovat do humanoidní formy, která vlastní tyčovou zbraň. Podobně jako Tyranosauří Dinozord je Bleskozord Rudého Draka schopen bojovat a porazit monstra sám. Jeho zápěstí se mohou otáčet ve vysokých rychlostech a umožňují mu použít svou zbraň jako vrtuli helikoptéry.

Poprvé viděn v "The Mutiny, Část 3"

 

 Jednorožec
Bleskozord Jednorožce je pilotovaný Modrým Strážcem. Má jednoduchý kvádrový tvar až na svou hlavu a je schopen útočit na monstra házením zeminy. Má podobný design Bleskozordu Grifa.

Poprvé viděn v "The Mutiny, Část 3"

 Lev
Bleskozord Lva je pilotovaný Černým Strážcem. Sám o sobě je celkem nepoužitelný, protože nemá žádné útočné funkce. Celkově je to jediný Zord, který v Mighty Morphin Power Rangers nemá vlastní arzenál.

Poprvé viděn v "The Mutiny, Část 3"

 Grif
Bleskozord Grifa je pilotovaný Žlutou Strážkyní. Má jednoduchý kvádrový tvar až na svou hlavu a je schopen útočit na monstra střílením ohnivých kruhů. Má podobný design Bleskozordu Grifa.

Poprvé viděn v "The Mutiny, Část 3"

Ohnivý Pták
Bleskozord Ohnivého Ptáka je pilotován Růžovou Strážkyní. Vypadá jako velký ohnivý pták a je schopen vytváření velkého energetického tornáda, které posílá na monstra.

Poprvé viděn v "The Mutiny, Část 3"

Bleskozord Útočný Tým
Bleskozordy spojeny do Bleskozord Útočného Týmu. Lev, Jednorožec, Grif a Ohnivý Pták se spojili do tohoto vzdušného vozu, ve kterém jezdil Červený Drak v bojovém módu.

Poprvé viděn v "Putty on the Brain"

Blesko Megazord
Červený Drak, Lev, Jednorožec, Grif a Ohnivý Pták se mohou spojit a utvořit Blesko Megazord s Červeným Drakem jako hlavou a tělem, Lvem jako rukama, hrudníkem a helmou, Ohnivým Ptákem jako opaskem a Jednorožcem a Grifem jako nohama. Blesko Megazord měl Blesko Šavli, který je uložena v pochvě u opasku a která mohla střílet mohutný paprsek jako poslední útok.

Poprvé viděn v "The Mutiny, Část 3"

 

 

Tygří Zord
Na pomoc Strážcům v boji proti narůstající intenzitě Zeddových útoků, Zordon vytvořil Bílého Strážce a dal mu Tygří Zord, který mohl být povolán Sabou. První vítězství Tygřího Zordu bylo proti Scarlet Sentinelu, který byl zničen Tygřím Zordem ve spojení s Ohnivým Ptákem, Grifem, Jednorožcem a Lvem jako Mega Tygří Zord. Tygří Zord byl zničen Ritem Revoltem. Tygří Zord se mohl transformovat do tygra nebo bojového módu. Jako tygr mohl řvát, aby emitoval mocné sonické paprsky. V bojovém módu měl meč a mohl střílet ohnivé koule z hrudníku. Tygří Zord tvořil hlavu a tělo Mega Tygřího Zordu.

Poprvé viděn v "White Light, Část 2"

Mega Tygří Zord
Tygří Zord Bílého Strážce se mohl spojit s Ohnivým Ptákem, Grifem, Jednorožcem a Lvem a utvořit Mega Tygří Zord, který mohl bojovat po boku Červeného Draka v bojovém módu. Mega Tygří Zord měl na pravé ruce dráp tvořený Ohnivým Ptákem, který mohl energizovaný ohnivou koulí vystřelit a dokončit monstra. Lev tvoří záda a ramena, Ohnivý Pták dráp, Tygří Zord hlavu a tělo a ruce a Jednorožec s Grifem nohy Mega Tygřího Zordu.

Poprvé viděn v "White Light, Část 2"

Tor
Tor byl přepravním Zordem Bleskozordů. Tato gigantická želva kombinovaná s Bleskozordy utvořila Blesko Ultrazord. Tor byl stvořen, když Zordon skombinoval Zelený Krystal se želvou. Tor se může měnit na raketoplán nebo bojový mód. Jako raketoplán může převážet Tygří Zord v krunýři a Bleskozordy na zádech a utvořit tak Blesko Ultrazord, který může létat nad protivníkem a přistát na něm, aby ho zničil. V bojovém módu může Tor střílet rakety ze svých prstů a otevřít svůj hrudník, aby se v něm mohl dobít Červený Drak. Tor je nyní spící někde na Zemi.

Poprvé viděn v "A Monster of Global Proportions"

Blesko Ultrazord
Aby zničily ty nejtěžší monstra, všech sedm Bleskozordů se může spojit a utvořit Blesko Ultrazord. Tygří Zord vstoupí do Torova krunýře a Bleskozord Útočný Tým se připojí k jeho zádům, aby vznesl Ultrazord a pustil ho na monstrum. Blesko Ultrazord má malou palebnou sílu, ale nahrazuje to brutální silou. Tyč Červeného Draka se roztočí a zdvihne Ultrazord jako vrtule a přestane se točit nad monstrem a zničí ho.

Poprvé viděn v "A Monster of Global Proportions"

Ninja Zordy
Když byly Bleskozordy zničeny Ritem Revoltem, Strážci cestovali do Chrámu síly, kde jim legendární bytost jménem Ninior dala nové síly a nové Ninja Zordy. Ninja Zordy byly Sokol, Medvěd, Žába, Jeřáb, Vlk a Opice. tyto Zordy používaly mazanost a prohnanost ninjů namísto brutální síly. Pět z nich se mohlo spojit do Ninja Megazordu. Sokol se připojil k jeho zádům, aby vytvořil Ninja Mega Sokolí Zord. Když byl Sokolí Zord zajmut Kat a dán Zeddovi, ostatní Zordy byly práceneschopný. Se Sokolem zpět, byly Ninja Zordy zpět v akci, ale brzy byly opět ztraceny, když byl převrácen čas na Zemi a síly Strážců byly ztraceny.

Opice, Žába, Vlk, Medvěd, Jeřáb

Ninja Megazord
Opice, Žába, Vlk, Medvěd a Jeřáb spojeni v Ninja Megazord s Jeřábem jako hlavou, Medvědem jako tělem, Žábou jako nohama a Opicí a Vlkem jako rukama. Vybaven rukavicemi, Ninja Megazord může udělit super mocné energizované údery.

Poprvé viděn v "Ninja Quest, Část 3"

Shogun Zordy
Shogun Zordy byly legendární ztracené Zordy, které našel Baboo, Squatt a Finster, takže je Lord Zedd mohl použít k ovládnutí Země. Nabil je a donutil Strážce, aby je pilotovali a zničili Zemi vyměnou za bezpečí unesené Kimberly. Tommy zachránil Kimberly a Billy získal kontrolu nad Shogun Zordy, tak Lord Zedd ztratil trumfy i Shogun Zordy. Shogun Zordy se mohou spojit, aby utvořily Shogun Megazord a také formaci pyramidy, která zničila monstra ve víru. Shogun Zordy byly ztraceny, když byl čas na Zemi vrácen do minulosti a následně zpět.

Shogun Megazord
Shogun Zordy se mohly spojit v Shogun Megazord. Červený Shogun Zord tvořil hlavu a tělo, Modrý a Bílý ruce, Žlutý a Černý nohy. Shogun Megazord měl ohnivou šavli, kterou mohl posílit plameny a dokončit většinu monster jedním úderem.

Poprvé viděn v "Changing of the Zords, Část 3"

Sokolí Zord
Tommy získal Sokolí Zord spolu s ostatními Ninja Zordy od Ninjora v Chrámu Síly. Když byl Sokolí Zord zajmut Kat a dán Zeddovi, ostatní Zordy byly práceneschopný. Se Sokolem zpět, byly Ninja Zordy zpět v akci, ale brzy byly opět ztraceny, když byl převrácen čas na Zemi a síly Strážců byly ztraceny.

Poprvé viděn v "Ninja Quest, Část 3"

Ninja Mega Sokolí Zord
Šest spojených Ninja Zordů do Ninja Mega Sokolího Zordu je schopno létat a spojenými energiemi Sokola, Opice a Vlka doručí mocný letecký dvojitý úder.

Poprvé viděn v "Ninja Quest, Část 3"
 

 

 

 

Shogun Mega Sokolí Zord
Shogun Megazord se mohl spojit s Tommyho Bílým Sokolím Zordem, který mu byl dán Ninjorem v Chrámu síly, aby se stal Shogun Mega Sokolím Zordem. Shogun Mega Sokolí Zord měl dvě enormní ramenní kanóny tvořeny křídly Sokolího Zordu, které mohly střílet
                                                                                     několikrát opakované paprsky ke zničení
                                                                                     monster.

                                                                                     Poprvé viděn v "Master Vile and                                                                                      Metallic Armor, Část 3"

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář